17-latek okradł kobietę

Region

Funkcjonariusze z Grodziska Mazowieckiego zatrzymali 17- latka, który w ubiegły piątek napadł na kobietę i ukradł jej telefon komórkowy. Za rozbój grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W ubiegły piątek policjanci z Grodziska Maz. przyjęli zgłoszenie o rozboju. Pokrzywdzona kobieta poinformowała, że młody mężczyzna groził jej nożem i zażądał oddania telefonu. Zaraz po zabraniu sprzętu napastnik uciekł. Na podstawie uzyskanych informacji mundurowi przystąpili do szukania sprawcy. Wszystkie poszlaki prowadziły do 17-letniego Michała B.

Funkcjonariusze w niedziele udali się do miejsca zamieszkania domniemanego sprawcy rozboju. Kontakt z nastolatkiem chciał utrudnić ojciec chłopca, który usilnie twierdził, ze syna nie ma w domu. Policjanci postanowili jednak przeszukać całą posesję. Okazało się, że Michał B. ukrywał się w piwnicy. Podczas rozmowy z mundurowymi 17-latek nie przyznawał się do kradzieży. Jednak chwilę później jeden z policjantów miedzy warzywami zgromadzonymi w piwnicy znalazł telefon skradziony kobiecie.

Michał B. został zatrzymany i przewieziony do grodziskiej komendy. Nastolatek ma na swoim koncie kilka innych przestępstw. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi mu kara da 12 lat pozbawienia wolności. Odzyskany telefon wrócił już do właścicielki.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.