1,4 mln zł za drogę do piastowskiego PSZOK-u

Piastów

Urząd Miasta w Piastowie rozstrzygnął podzielony na dwie części przetarg dotyczący Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Wybrano firmę, która zajmie się budową drogi do tego miejsca. Niestety nikt nie złożył oferty na wybudowanie PSZOK-u.

Pierwsza część przetargu dotyczyła budowy i wyposażenia PSZOK w Piastowie wraz z infrastrukturą towarzyszącą – odwodnieniem i linią energetyczną. Niestety żadna firma nie zainteresowała się tym zadaniem. Wobec tego ta część musiała zostać unieważniona. Jednak kolejny przetarg został już ogłoszony i poszukiwanie wykonawcy trwa dalej.

Co do drugiej części postępowania, można stwierdzić, że udało się je rozstrzygnąć „rzutem na taśmę”. Tylko jedna firma złożyła ofertę. Ponadto zaproponowana kwota przekraczała o 200 tys. zł założenia piastowskiego urzędu. Po przeanalizowaniu sytuacji zdecydowano się dołożyć brakujące środki finansowe. Tym samym za nieco ponad 1,4 mln zł budową drogi dojazdowej do PSZOK (przebudowa ul. Poniatowskiego) zajmie się firma Bud-Bruk.

Instalacja powstanie przy ul. Poniatowskiego. PSZOK to miejsce, do którego mieszkańcy mogą przywieźć np. odpady budowlane, zużyte opony, przeterminowane leki oraz sprzęt elektroniczny. Pojawi się tu utwardzony plac manewrowy oraz wymagane wyposażenie. Przypomnijmy też, że Piastów otrzymał spore dofinansowanie na ten cel – blisko 1,87 mln zł.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “1,4 mln zł za drogę do piastowskiego PSZOK-u”

 1. ira, pisze:

  wychodzi na to, że drogę zrobią wcześniej niż PSZOK a później ją rozjadą ciężkim sprzętem jak będą robić PSZOK, gra muzyka interes się kręci, aby tak dalej, PRL w całej krasie.

 2. Anonim pisze:

  toć przecie ul . poniatowskiego ma najlepszą nawierzchnie w tym ,, płeblo ,, na co chcą wydać półtorej bańki?- – a może na krzaczki i kępy wysokiej trawy obok drogi

 3. Piastun pisze:

  Drogo donikąd w budowie 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły