100 % z 1%

Region

Już po raz czwarty Tygodnik Newsweek i Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce  organizują konkurs „100% z 1%” na najlepszą kampanię zachęcającą do przekazywania 1 procenta podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Wśród zgłoszonych do konkursu prac jest spot Stowarzyszenia Europa i My.

Ta organizacja działa na terenie powiatu grodziskiego od 2002 roku. Członkowie stowarzyszenia angażują się w prace z dziećmi, młodzieżą i osobami starszymi. Wspierają również szereg instytucji i innych organizacji. W 2010 roku z inicjatywy stowarzyszenia powstał Uniwersytet Dziecięcy oraz lokalny fundusz stypendialny. Do tej pory Stowarzyszenie Europa i My przeszkoliło ponad 1.000 osób, wsparło ponad 50 stowarzyszeń i fundacji, w ramach Grodziskiego Centrum Pozarządowego, Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Centrum Wolontariatu.

W ramach kampanii 1% organizacja przygotowała dwa spoty internetowe opowiadające historię Mateusza i Julki. Filmy i pozostałe działania promocyjne mają na celu wsparcie lokalnego funduszu stypendialnego i funduszu grantowego. To na ten cel przeznaczane są corocznie środki pozyskane z 1% podatku.

Stowarzyszenie Europa i My z Grodziska Mazowieckiego (KRS 0000 119 073) zgłosiło do konkursu prace w czterech kategoriach: TV – spot, radio – spot, plakat i ogłoszenie prasowe.

Internetowe głosowanie trwa do 27 marca 2011. Swój głos na Stowarzyszenie Europa i My mona oddać klikając tutaj.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.