1 kwietnia w Grodzisku ruszy ekopatrol

Grodzisk Maz.

Wraz z początkiem kwietnia w ramach grodziskiej straży miejskiej swoją działalność rozpocznie ekopatrol, który zajmie się m.in. odławianiem zwierząt. Służbę będzie pełniło dwóch, odpowiednio przeszkolonych strażników.

W wielu jednostkach straży miejskiej funkcjonuje wyspecjalizowany referat do spraw ekologicznych tzw. ekopatrol. Zapotrzebowanie na utworzenie takiego „oddziału” pojawiło się w strukturach grodziskich strażników. Ekopatrol będzie zajmował się sprawami sanitarno-porządkowymi i odławianiem bezdomnych zwierząt.

Jak informuje komendant Straży Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim, do służby w ekopatrolu powołano dwóch pracowników. – Strażnicy będą wyposażeni w specjalistyczny sprzęt jak i samochód. Przyrządy do odławiania zwierząt zostały zakupione. Do realizacji pozostaje kwestia auta, które dopiero się pojawi. Strażnicy będą pracować w standardowym dla nich trybie pracy. W skład ekopatrolu wejdzie dwóch pracowników, specjalnie przeszkolonych w tym zakresie – informuje Jan Stachurski. – To nowość w naszych strukturach, dlatego będziemy zdobywać nowe doświadczenie – dodaje.

Strażnicy zakupią używane auto. Kiedy pojawi się w grodziskiej jednostce? – Dokładnego terminu nie jestem w stanie określić, mogę powiedzieć, że inwestycja zostanie zrealizowana niebawem. Auto będzie przystosowane do przewozu zwierząt. Zamiary są takie aby kupić używany samochód. Początkowo chcieliśmy przerobić jeden z naszych pojazdów, ale kwota jaką musielibyśmy zainwestować niemal równa się z zakupem innego auta – mówi Stachurski.

Aby powołać taką jednostkę należało wykonać szereg formalności. Zawarto m.in. nowe umowy współpracy straży miejskiej z lekarzem weterynarii oraz ze schroniskiem dla zwierząt.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.