​Zginął po policyjnym pościgu. Znamy przyczynę śmierci

Region

Mężczyzna, który w Żyrardowie ukradł busa, a następnie uciekał nim przed policją, taranował radiowozy i skończył swój szaleńczy rajd uderzając w drzewo na terenie Nadarzyna zmarł w wyniku rany postrzałowej. Prokuratorzy będą ustalać, który z policjantów oddał śmiertelny strzał. Jednocześnie nie ma przesłanek co do tego, że podczas akcji zaistniały nieprawidłowości.

We wtorek odbyła się sekcja zwłok 21-latka. Po wyjaśnienia w tej sprawie zwróciliśmy się do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. – Ze wstępnej opinii biegłych z zakresu medycyny sądowej wynika, iż bezpośrednią przyczyną śmierci Adama Z. była rana postrzałowa, która spowodowała masywny krwotok wewnętrzny. Stwierdzono również powierzchowne obrażenia głowy, kończyn górnych i dolnych – powiedział nam Łukasz Łapczyński, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie. 

Prokuratura będzie ustalać, który z policjantów oddał śmiertelny strzał. – W toku sekcji zwłok zabezpieczono pocisk, który ranił mężczyznę. Podjęte zostaną czynności mające na celu ustalenie jaki był tor lotu pocisku i który z policjantów oddał strzał, który okazał się śmiertelny. W tym zakresie istotne będzie uzyskanie opinii biegłego z zakresu broni palnej i amunicji oraz balistyki – podkreślił Łapczyński.

Dowiedzieliśmy się też, że wątek nieumyślnego spowodowania śmierci kierowcy pojazdu dostawczego badany jest w odrębnym postępowaniu. Ponadto na tym etapie śledztwa nie znaleziono żadnych nieprawidłowości. – Związane jest to z niedopuszczalnością kumulacji ról procesowych osoby podejrzewanej i pokrzywdzonego w ramach jednego postępowania. W tym postępowaniu badane będą okoliczności, w jakich doszło do śmierci mężczyzny. Na tym etapie śledztwa nie dysponujemy procesowymi ustaleniami wskazującymi na to, że ze strony policjantów biorących udział w akcji doszło do nieprawidłowości – podaje rzecznik warszawskiej prokuratury.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.