​Włamanie, rozbój i narkotyki…

Grodzisk Maz.

Policjanci z Grodziska Mazowieckiego zatrzymali 34-latka i 32-latka, którzy podejrzani są o rozbój i kradzież 2 tys. zł. Starszy mężczyzna dodatkowo odpowie za włamanie do samochodu oraz posiadanie amfetaminy.

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia włamania do samochodu przez poszkodowanego właściciela. W związku z tą sprawą policjanci zatrzymali 34-latka, który przyznał się do zabrania radia z pojazdu. – Jak zawsze w tego typu przestępstwach policjanci przeszukali miejsce zamieszkania mężczyzny. W jednym z pomieszczeń funkcjonariusze znaleźli opakowanie z amfetaminą – poinformowała asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim. 

Ale to nie koniec sprawy. Sprawdzono także czy mężczyzna nie ma związku z innymi przestępstwami popełnionymi na terenie powiatu grodziskiego. Ustalono, że 34-latek razem z inną osobą dokonali kilka dni wcześniej rozboju. – Z zawiadomienia złożonego przez pokrzywdzonego wynikało, że dwaj zamaskowani mężczyźni wtargnęli do jego miejsca pracy i po skrępowaniu mu rąk zabrali ponad 2 tys. zł, portfel z dokumentami i telefony. Funkcjonariusze szybko ustalili dane 32-letniego wspólnika, który także trafił do policyjnej celi – podkreśla rzeczniczka grodziskich policjantów. 

Krzysztofowi C. i Przemysławowi B. przedstawiono w prokuraturze zarzuty wspólnego dokonania rozboju. 34-latek dodatkowo usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem i posiadanie substancji psychotropowych.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.