​Rower Gminny wystartował

Michałowice

Można już korzystać samoobsługowych wypożyczalni rowerów rozmieszczonych na terenie gminy Michałowice. W tym roku Rower Gminny rozbudowano o trzy nowe stacje.

Kilka dni temu rozstrzygnięto postępowanie przetargowe związane z uruchomieniem całego systemu wypożyczalni, następnie podpisano umowę z firmą, która będzie świadczyła usługi – Nextbike Polska S.A. 

W tym roku wprowadzono pewne zmiany. Do punktów umieszczonych w Opaczy-Kolonii, Komorowie i Regułach dołączyły trzy nowe – w Michałowicach i Nowej Wsi przy przystankach WKD oraz w sołectwie Komorów nieopodal zalewu. W sumie w sześciu stacjach znalazło się 55 rowerów. Niemal każda z nich wyposażona jest w 10 rowerów, wyjątek stanowi ta przy zalewie komorowskim, gdzie pojawiło się ich pięć. 

Jednoślady można wypożyczać i zwracać przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Pierwsze 12 godzin jeździmy bezpłatnie, po przekroczeniu tego czasu płacimy 10 zł za godzinę. Brak zwrotu roweru po 24 godzinach skutkuje karą w wysokości 200 zł plus koszty wypożyczenia. Mieszkańcy będą mogli korzystać z Roweru Gminnego do końca listopada tego roku.

– Aby móc wypożyczyć rower należy się zarejestrować i dokonać opłaty inicjalnej w wysokości minimum 10 złotych. Opłata ta podlega zwrotowi z chwilą wyrejestrowania użytkownika z systemu Rower Gminny, o ile wcześniej nie została wykorzystana na opłaty. Po zaksięgowaniu wpłaty możliwe jest już dokonywanie wypożyczeń – napisano na stronie internetowej gminy Michałowice.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.