​Rezydent gangu pruszkowskiego w rękach policji

Region

Mieczysław M. ps. Oława został zatrzymany w małej wsi pod Wieluniem. Ukrywał się w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu za... komodą. Jak informują policjanci z Łodzi mężczyzna był rezydentem „Pruszkowa” na Dolnym Śląsku.

Do zatrzymania doszło 6 lutego, gangster o pseudonimie Oława „wpadł” w niewielkiej miejscowości w powiecie wieluńskim. Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego pozyskali informacje, że w jednym z domów przebywa Mieczysław M. poszukiwany od czerwca 2016 r. za wymuszenia rozbójnicze i oszustwo. Posesja została objęta obserwacją. 

– Policjanci wykorzystali moment kiedy na podwórko wjechał samochód. Kiedy kierująca zorientowała się, że ma do czynienia z policjantami stała się agresywna. Chciała za wszelką cenę uniemożliwić wejście do domu. Szybko została obezwładniona. Kryminalni rozpoczęli przeszukania pomieszczeń. W jednym z nich zauważyli komodę, za którą jak się okazało ukryto pomieszczenie zabudowane płytą kartonowo-gipsową – poinformowała mł. insp. Joanna Kącka, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Jak się później okazało w tym pomieszczeniu przebywał poszukiwany 57-latek. Mężczyzna trafi do zakładu karnego w związku z wyrokiem za haracze i oszustwo przy sprzedaży samochodu. „Oława” wielokrotnie wchodził w konflikt z prawem, co ciekawe, nie tylko na terenie Polski, ale i Europy Zachodniej oraz Stanów Zjednoczonych. 

Jak informuje policjantka: – Swego czasu mężczyzna uznawany był za rezydenta „Pruszkowa” na Dolnym Śląsku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.