​Przewoził busem części pochodzące z kradzionych aut

Pruszków

36-letni mieszkaniec Pruszkowa usłyszał zarzut paserstwa, po tym jak policjanci ujawnili w jego pojeździe, a także i na posesji części samochodowe pochodzące z kradzieży.

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego pozyskali informację, że samochodem dostawczym będą przewożone trefne części do aut. W miniony czwartek, w godzinach porannych policjanci zatrzymali do kontroli pojazd. Okazało się, że wewnątrz znajduje się kilkadziesiąt elementów i podzespołów samochodowych. 

– Kierujący pojazdem został zatrzymany. W trakcie przeszukania posesji jego firmy w drugim pojeździe kryminalni znaleźli zdemontowane elementy karoserii, oraz wyposażenie pojazdu m-ki toyota – poinformowała st. asp. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Zabezpieczono m.in. elementy karoserii, fotele, silnik, skrzynię biegów, szyby i kilkadziesiąt innych elementów. Czynności policyjne doprowadziły do ustalenia, że części te pochodzą z hondy, toyoty i volkswagena. Pierwsze z dwóch wymienionych aut zostały skradzione na terenie powiatu pruszkowskiego w grudniu ubiegłego roku, natomiast volkswagen w na terenie powiatu piaseczyńskiego.

Zatrzymany 36-latek usłyszał zarzut paserstwa. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.