​Przebudowa ul. Okrężnej wystartuje niebawem

Uncategorized

Grodziski urząd zapewnia, że roboty ruszą już w marcu. Przetarg w tej sprawie nie został jeszcze rozstrzygnięty, ale wiemy już jakie oferty zostały złożone.

Plany związane z tą inwestycją sięgają kilku lat wstecz. Gdy mieszkańcy dowiedzieli się, że przebudowa Okrężnej będzie wymagała poszerzenia drogi, a co za tym idzie „zabrania” fragmentów działek to, początkowo nie chcieli się na nią zgodzić. Jednak po wielu spotkaniach udało się osiągnąć kompromis, dzięki czemu przygotowania do realizacji inwestycji ruszyły na dobre.

Przetarg ogłoszono na początku stycznia. Udział w nim wzięło pięć : Strabag, Mabau, MKL-BUD, P.P.U.H. Efekt oraz Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów. Najbardziej korzystną ofertę pod względem finansowym złożył Strabag, który za planowane roboty zażyczył sobie prawie 5,2 mln zł. Gmina zamierzała przeznaczyć na 6 mln zł na sfinansowanie tego zamówienia, dlatego z dużym prawdopodobieństwem umowa zostanie podpisana właśnie z firmą Strabag.

Co ciekawe prace mają rozpocząć się już niedługo. – Chcemy, by przebudowa wystartowała już w marcu. Wkrótce rozstrzygniemy przetarg i podpiszemy umowę. Cała inwestycja powinna zakończyć się do października – mówi nam Stanisław Olkowski, kierownik Obsługi Techniczno-Inwestycyjnej Urzędu Miasta w Grodzisku Mazowieckim.

Projekt przebudowy ul. Okrężnej zakłada remont nawierzchni na odcinku od ul. Królewskiej do ul. Piaskowej. To jednak nie koniec. Tuż obok drogi powstanie chodnik i ścieżka rowerowa. W ramach zadania przebudowane będzie skrzyżowanie ulic: Okrężnej, Cegielnianej i Królewskiej, powstanie tam rondo. Część kierowców uważa, że takie rozwiązanie zmniejszy płynność ruchu na dw 719 (ul. Królewska). Grodziscy włodarze zapewniają jednak, że decyzja o budowie ronda na wspomnianej krzyżówce została poprzedzona wnikliwymi analizami.

Władze Grodziska pozyskały dofinansowanie z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Wniosek dotyczący przebudowy ul. Okrężnej znalazł się na pierwszym miejscu na liście projektów, które otrzymają dotację. Koszt przebudowy jest szacowany na blisko 7 mln zł z czego 3 mln zł będą pochodzić ze wspomnianego programu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.