​Miał trzy promile, spowodował kolizję, uciekł i zgłosił kradzież auta

Uncategorized

Wracamy do tematu. Wczoraj, 2 marca pisaliśmy o tym jak pijany mężczyzna spowodował kolizję na ul. Szwoleżerów w Grodzisku Mazowieckim i uciekł z miejsca zdarzenia. Co ciekawe kierowca ten zgłosił kradzież swojego samochodu...

Do zdarzenia doszło przed godz. 9.00. – W kolizji uczestniczyły trzy pojazdy. Jak ustaliliśmy kierujący fiatem uderzył w tył kolejnego fiata, a ten w opla. Kierujący pierwszym fiatem uciekł z miejsca zdarzenia, ale po chwili został zatrzymany. Mężczyzna jest w stanie nietrzeźwości – mówiła nam na gorąco asp. szt. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Po uderzeniu w pojazd nietrzeźwy kierowca fiata nie tylko uciekł, ale w tym czasie zgłosił… kradzież swojego samochodu. Policjanci udali się do miejsca zamieszkania mężczyzny, ale nie zastali go w domu. Lecz chwilę później dostrzegli uciekiniera w pobliżu, na ich widok 40-latek znów próbował uciec, co zakończyło się fiaskiem.

Mężczyzna został zatrzymany. – Przyznał się, że swoim autem spowodował kolizję i chcąc uniknąć odpowiedzialności porzucił pojazd i zgłosił jego kradzież. Mężczyzna został zatrzymany. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało prawie trzy promile alkoholu w jego organizmie. Paweł M. odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji. Grozi mu za to dwa lata więzienia, środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat oraz świadczenie pieniężne w wysokości pięciu tysięcy złotych – poinformowała dziś asp. szt. Katarzyna Zych.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.