​Jest przetarg na teren zielony przy Piłsudskiego

Grodzisk Maz.

Grodziski magistrat w końcu ogłosił postępowanie przetargowe na zagospodarowanie terenów zielonych przy ul. Bałtyckiej oraz Piłsudskiego! Planowana od kilku lat inwestycja nareszcie zaczyna się urzeczywistniać.

Chodzi o obszar znajdujący się w zachodniej części Grodziska Mazowieckiego, po obydwu stronach ul. Piłsudskiego, który graniczy od północy z ul. Limanowskiego a od południa z ul. Bałtycką. Inwestycje podzielono na trzy zadania: zagospodarowanie terenu, budowa placu zabaw oraz pielęgnację zieleni wykonanej w obydwu wspomnianych przed chwilą zadań, przez okres 2 lat.

Obecnie cały teren nie zachwyca. Jego „piękno” to wydeptane tereny zielone, przerośnięte samosiejkami topoli kanadyjskiej, jak i samosiejkami drzew owocowych (mirabelki, śliwy węgierki). Znajduje się tam zniszczony plac zabaw dla dzieci o nawierzchni piaskowej oraz nieuporządkowane działki wokół urządzeń wodociągowych. Na dodatek brak chodników i miejsc parkingowych…

Ale jest nadzieja dla tego miejsca. Miasto ogłosiło przetarg i już w niedalekiej przyszłości wygląd terenu ma ulec zmianie. Powstanie strefa rekreacyjna z ławeczkami i oświetleniem. Istniejący plac zabaw zostanie zdemontowany, a jednocześnie zastąpiony nowym. Centralnym punktem parku będzie okrągły sensoryczny ogród żwirowo-kamienisty z kulistymi rzeźbami wytoczonymi ze skał. Przy nim powstanie ogród różany. Nie zabraknie też siłowni plenerowej, stolików szachowych, koszy na śmieci, stojaków rowerowych, nowych chodników i miejsc postojowych dla aut.

Według dokumentów całość ma być gotowa w 10 miesięcy od podpisania umowy z wybranym w przetargu wykonawcom.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.