​Grodziska komenda znakuje rowery

Uncategorized

Gdy tylko robi się cieplej rowery idą w ruch. Niebawem na ulicach wszystkich miejscowości będzie można zaobserwować wielu rowerzystów. Zatem warto zadbać o właściwe zabezpieczenie swoich „maszyn”. W Komendzie Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim oznakujecie rower zupełnie za darmo.

– Wraz z częstszym korzystaniem z rowerów wzrasta liczba kradzieży tych pojazdów. Niezabezpieczone jednoślady giną z różnych miejsc. Grodziscy policjanci przypominają o zachowaniu ostrożności i zdrowego rozsądku oraz zachęcają do korzystania z darmowego znakowania rowerów, które odbywa się w budynku Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Maz. ul. Bartniaka 19 – poinformowała asp. szt. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy grodziskich policjantów.

Najczęściej niezabezpieczone rowery giną spod szkół, sklepów, urzędów, a nawet pozostawione przed własnym blokiem lub z prywatnych posesji. Doskonale sprawdza się tutaj powiedzenie „okazja czyni złodzieja”. Dlatego warto wyposażyć się w dodatkowe zabezpieczenia. Najpopularniejsze to oczywiście wszelkiego rodzaju łańcuchy, linki, zamki i zapięcia, ale warto pamiętać o jeszcze jednej możliwości, która jest bardzo skuteczna gdy rower zostanie nam już skradziony. 

Chodzi o oznakowanie jednośladu specjalną metodą. Jak już wspominaliśmy na początku można to zrobić w komendzie policji w Grodzisku Mazowieckim. –  Procedura programu polega na wygrawerowaniu na częściach roweru specjalnym przyrządem typu „engrawer” oznaczenia składającego się z liter i cyfr oraz rejestracji w bazie danych Policji. Każdy oznakowany rower jest opatrzony w widocznym miejscu naklejką samoprzylepną informującą o dokonaniu oznakowania. Dzięki takiemu systemowi każdy oznakowany rower ma inny numer, a ponadto można łatwo ustalić jednostkę w której został oznakowany – informuje asp. szt. Zych.

Aby wykonać takie oznakowanie trzeba będzie na miejscu wypełnić elektroniczny formularz zgłoszeniowy. Potrzebny do tego będzie dokument tożsamości właściciela, a także dowód zakupu roweru (paragon, faktura, umowa kupna-sprzedaży). 

Wszystkich mieszkańców powiatu grodziskiego, którzy chcą bezpłatnie oznakować swój rower,  policjanci zapraszają w każdy poniedziałek w godzinach 12.00-15.00 do budynku Komendy Powiatowej Policji przy ul. Bartniaka 19 po uprzednim umówieniu się telefonicznym pod numerem (22) 755 60 09.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.