​Gmina wyremontuje szkoły

Michałowice

Budynki szkolne w Michałowicach, Komorowie i Nowej Wsi zostaną zmodernizowane. Remonty będą polegały m.in. na wymianie drzwi, odnowieniu łazienek, korytarzy i sal. Szczegóły w artykule.

Do prac remontowych zakwalifikowano trzy szkoły w Komorowie – gimnazjum, liceum i podstawówkę, dwie w Michałowicach – gimnazjum i szkołę podstawową oraz przedszkole i podstawówkę w Nowej Wsi. 

Jaki jest zakres prac? W komorowskim liceum znajdującym się w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Marii Dąbrowskiej wyremontowanych zostanie sześć łazienek uczniowskich, łazienki nauczycielski, także wykonane będą zabudowy rur pod sufitem w korytarzu i izolacja części fundamentów budynku. Natomiast w szkole podstawowej (wchodzi w skład tego samego zespołu szkół – przyp. red.) do remontu zakwalifikowano schody zewnętrze i wewnętrzne w kuchni, malowanie ścian, wymiana nawierzchni placu zabaw i boisk oraz izolacja fundamentów. Wiele robót zaplanowano też w gimnazjum. Tam na zmiany czeka siedem sal lekcyjnych na drugim piętrze, korytarz, łazienka nauczycielska. Wymienione zostaną drzwi do kabin w łazienkach dla uczniów oraz pomalowana lamperia przy wejściu do budynku. 

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Michałowicach również nieco zmieni swoje oblicze, szczególnie wewnątrz. W zakres prac wchodzą m.in.: remont sal lekcyjnych, likwidacja zacieków na ścianach, remont gabinetu stomatologicznego, jadalni, czy remont kominów. Zaś Gimnazjum im. Księcia Józefa Poniatowskiego ekipa remontowa zajmie się: salami lekcyjnymi, korytarzami, łazienkami, halą sportową, schodami i ociepleniem elewacji budynku od strony boiska. 

Zmodernizowane zostaną też szkoły w Nowej Wsi. Gminne przedszkole zyska rolety zewnętrzne w sali „Smerfy”, odnowione zostaną podłogi drewniane w dwóch salach dla dzieci, podobnie w tych samych pomieszczeniach zostaną pomalowane ściany i wymienione pokrywy zabezpieczające piaskownice. W Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika będą zamontowane markizy w oknach dachowych, klimatyzacja  w pracowni informatycznej i gabinecie dyrektora. Ponadto wymienione zostaną okna w klasach i bibliotece oraz przeprowadzona będzie renowacja podłogi drewnianej w klasach i na korytarzu szkolnym. 

Według dokumentacji przetargowej wszystkie prace muszą zostać wykonane do 25 sierpnia tego roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.