​Benedykciński: rondo skutecznie uspokaja ruch drogowy

Grodzisk Maz.

Nie wszyscy mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego są zadowoleni z nowo wybudowanego ronda u zbiegu ul. Królewskiej i Okrężnej. Burmistrz odpiera zarzuty i wyjaśnia dlaczego w tym miejscu powstało skrzyżowanie o ruchu okrężnym, a nie inne.

Jeszcze przed rozpoczęciem budowy grodziskie rondo wzbudzało kontrowersje. Część kierowców uważała, że wybudowanie takiego skrzyżowania na jednej z głównych ulic łączących miasta na zachodnim Mazowszu to nie jest dobry pomysł. Głównymi powodami jakie wymieniali internauci na portalach społecznościowych to tamowanie ruchu. Niektórzy optowali za wykonaniem sygnalizacji świetlnej.

Tymczasem włodarze Grodziska twierdzą, że rondo to najlepsze rozwiązanie. – W związku z pojawiającymi się komentarzami na temat nowego ronda na skrzyżowaniu ul. Królewskiej z ul. Okrężną informuję, że inwestycja jest realizowana zgodnie z zatwierdzonym projektem. Wybudowane rondo skutecznie uspokaja ruch drogowy i działa przez całą dobę jak dobrze zaprogramowana sygnalizacja akomodacyjna, bez konieczności ponoszenia kosztów eksploatacji sygnalizacji – poinformował Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego. 

Rondo powstało z tego powodu, że mieszkańcy osiedli m.in. Okrężna i Piaskowa mieli utrudniony wyjazd na drogę wojewódzką nr 719, czyli ul. Królewską. W przeszłości na wspomnianym skrzyżowaniu dochodziło do wielu niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Kierowcy twierdzą, że i teraz będzie podobnie, ale z innego powodu. Według opinii wielu osób rondo jest zbyt wąskie, przez co pojazdy ciężarowe mają trudności z przejazdem, a to może stwarzać zagrożenie. Z kolei inni cieszą się, ponieważ dla kierowców ciężarówek rondo będzie powodem do wybrania innej drogi, tu mieszkańcy podkreślali jak Grodzisk jest „rozjeżdżany” przez ciężkie pojazdy.

A co uważa na ten temat miasto? – Zamieściliśmy filmik, który prezentuje, że kierowcy wszystkich typów samochodów, jeśli przestrzegają ograniczenia prędkości na rondzie, nie mają problemu z przejechaniem. Kierowcy o niskim poziomie kultury jazdy mogą sami sobie stwarzać sytuacje problemowe, jednak dzieje się to, na ich własne życzenie. Na szczęście  takich kierowców jest mało. W najbliższym czasie na rondzie zostaną zamontowane kamery działające przez całą dobę z podglądem obrazu w komendzie powiatowej policji, co również wyeliminuje nieprawidłowości w zachowaniu kierowców – zapewnia Benedykciński. 

Sprawdźcie sami jak radzą sobie kierowcy ciężarówek:

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.